Oglądasz informacje z wydarzeń w klasach I – III
Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Monte Cassino w Jasionówce

AKTUALNOŚCI

Spotkanie ze strażakami

Spotkanie ze strażakami

Dnia 15 lutego 2018 roku uczniowie klasy III z wychowawczynią udali się na wycieczkę dydaktyczną do Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasionówce. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków oraz zapoznanie się z wyposażeniem wozów. Dzięki życzliwości strażaków, dzieci miały możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Panowie pokazali dzieciom wozy strażackie oraz sprzęt ratowniczy. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość wejście do wozu strażackiego i poczucie się jak prawdziwy strażak.
więcej

Opublikowano: 2018-02-18 21:06:32 :: Autor: Bożena Popławska

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU „UMIEM PŁYWAĆ”

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU „UMIEM PŁYWAĆ”

Uczniowie z klasy drugiej zakończyli udział w projekcie „Umiem pływać” dofinansowanego ze środków Funduszu Zajęć Sportowych. W okresie od października do grudnia 2017r. odbyło się 10 czynnych zajęć, podczas których uczniowie poznawali tajniki pływania.
więcej

Opublikowano: 2018-01-03 21:40:14 :: Autor: Anna Jabłońska

„Hej kolędo, kolędo…”

„Hej kolędo, kolędo…”

19 grudnia 2017r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbył się IX Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek "Hej kolędo, kolędo...". We wspólnym kolędowaniu wzięli udział uczniowie ze szkół w Korycinie, Kalinówce Kościelnej, Jaświłach, Knyszynie, Dolistowie, Suwałkach oraz Jasionówce - w sumie swoje możliwości wokalne zaprezentowało aż 27 wykonawców. Uczestnicy Przeglądu zaprezentowali znane oraz mniej popularne kolędy i pastorałki.
więcej

Opublikowano: 2017-12-21 19:35:26 :: Autor: Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny

16 grudnia 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Jaświłach odbyło się podsumowanie Regionalnego Przeglądu „Bombka i kartka bożonarodzeniowa”, w którym wzięli udział również nasi uczniowie z klas I-III. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Jaświłach oraz Starostwo Powiatowe w Mońkach.
więcej

Opublikowano: 2017-12-20 18:38:47 :: Autor: Wychowawczynie klas I-III

Mikołajkowa lekcja bezpieczeństwa

Mikołajkowa lekcja bezpieczeństwa

Dzieci już w przedszkolu poznają zasady bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym. Kolejnym działaniem w tym kierunku był udział 6-latków z naszej szkoły w niezwykłej „LEKCJI BEZPIECZEŃSTWA” zorganizowanej 6 XII 2017r. w Białymstoku przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i grupę LOTOS w ramach 4. Edycji kampanii społecznej: „LOTOS- Mistrzowie w pasach”.
więcej

Opublikowano: 2017-12-11 22:19:25 :: Autor: Teresa Dolinowska-Kiszło

Mikołajki w kinie

Mikołajki w kinie

Zbliżające się wielkimi krokami święta Bożego Narodzenia stały się okazją do mikołajkowego wyjazdu do kina uczniów klas I-III na film pt. „Pierwsza gwiazdka”.
więcej

Opublikowano: 2017-12-09 16:30:55 :: Autor: Wychowawczynie klas I-III

Andrzejki w klasach I-III

  Andrzejki w klasach I-III

Andrzejki to wyjątkowa zabawa pełna wróżb i czarów, gdyż zgodnie z tradycją św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy wszystkim pragnącym poznać, jaka przyszłość ich czeka.
więcej

Opublikowano: 2017-12-01 22:06:53 :: Autor: Wychowawczynie kl. I-III

Obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek w naszej szkole

Obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek w naszej szkole

5 listopada dzieci na całym świecie obchodzą Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Data ta została wybrana na cześć urodzin Walta Disney’a, legendarnego twórcy Myszki Miki, psa Pluto czy Kaczora Donalda. Również w naszej szkole uczniowie klas 0-3 po raz pierwszy uczestniczyli w obchodach tego sympatycznego święta, którego organizacją zajęły się nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej oraz biblioteka szkolna.
więcej

Opublikowano: 2017-11-10 19:39:08 :: Autor: GkA