Oglądasz informacje z biblioteki Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jasionówce
Biblioteka:
- jest bardzo ważnym elementem popularyzacji czytelnictwa i rozwoju kultury informacyjnej uczniów,
- wspomaga realizację programów nauczania, wychowania i edukacji kulturalnej uczniów,
- udziela pomocy w nabywaniu przez uczniów umiejętności poszukiwania, selekcjonowania i gromadzenia informacji,
- służy rozwijaniu kreatywności uczniów, doskonaleniu nauczycieli i rodziców.

Biblioteka oferuje swoim czytelnikom - uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz pracownikom szkoły, bogaty wybór książek oraz innych dokumentów. Ważne miejsce w działalności biblioteki zajmują imprezy czytelnicze, które dzięki swojej popularności, weszły na stałe do kalendarza uroczystości szkolnych. Należą do nich między innymi:
- Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
- pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych
- Dzień Misia Pluszowego
- Dzień Języka Ojczystego
- Światowy Dzień Książki dla Dzieci i Młodzieży
- akcja czytelnicza „Czytamy razem…”
Godziny pracy
Poniedziałek 8:15-14:30
Wtorek 8:15-15:00
Środa 8:15-15:00
Czwartek 8:15-13:30
Piątek 8:15-13:15

AKTUALNOŚCI

Brawa dla Basi, Oli i Adama

Brawa dla Basi, Oli i Adama

Z okazji powrotu do nauki stacjonarnej uczniów klas I-III w bibliotece szkolnej trwa akcja czytelnicza ph. „Bilet powrotny do biblioteki”. Zadaniem uczniów jest przeczytanie książek z wszystkich kategorii wymienionych na bilecie. Z radością informujemy, że pierwszymi czytelnikami w szkole, którzy wypełnili to wyzwanie czytelnicze są: Adam Guziejko z klasy III oraz Barbara Kopaczewska i Aleksandra Potocka z kl. II.
więcej

Autor: Kamila Płońska | Dodano: 2021-03-02 19:26:32

KONKURS KALIGRAFICZNY "MISTRZ PIÓRA"

KONKURS KALIGRAFICZNY

Z okazji obchodów Dnia Języka Ojczystego biblioteka szkolna we współpracy z wychowawczyniami klas 1-3 zorganizowała Szkolny Konkurs Kaligraficzny „MISTRZ PIÓRA”. Zadanie uczestników polegało nie tylko na estetycznym, starannym, lecz także bezbłędnym przepisaniu krótkiego tekstu.
więcej

Autor: | Dodano: 2021-03-02 19:22:13

Dzień Języka Ojczystego

Dzień Języka Ojczystego

Dzień Języka Ojczystego, obchodzony 21 lutego ma na celu zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o język ojczysty, troskę o jego rozwój i trwanie. W świetle tej idei w naszej szkole zostały podjęte przez wychowawczynie klas I-III i nauczyciela biblioteki działania promujące dbałość o poprawność językową wypowiedzi i tekstów pisanych.
więcej

Autor: | Dodano: 2021-03-02 18:17:46

“Bilet powrotny do biblioteki”

“Bilet powrotny do biblioteki”

W związku z powrotem do nauki stacjonarnej biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas I-III do udziału w akcji czytelniczej “Bilet powrotny do biblioteki”. Przedsięwzięcie to jest formą zabawy dla czytelnika. Nie wymaga dużej aktywności ani skomplikowanych przygotowań. Ma jedynie zachęcić do wypożyczania książek o różnej tematyce.
więcej

Autor: Kamila Płońska | Dodano: 2021-01-25 12:36:04

"Na "zdalnym" też czytam"

W myśl powiedzenia, że "zawsze jest czas na czytanie", namawiamy do chwili oddechu po lekcjach i spędzenia wolnego czasu z lekturą. Prezentujemy dziś trzy recenzje zachęcające do przeczytania książek, przesłane przez Wasze koleżanki w ramach akcji "Na "zdalnym" też czytam".
więcej

Autor: Kamila Płońska | Dodano: 2020-12-18 11:43:58

Podaruj książkę bibliotece!

Podaruj książkę bibliotece!

W ramach akcji „PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE!” uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzbogacili księgozbiór biblioteki szkolnej o 36 nowych pozycji książkowych.
Akcja spotkała się z życzliwym przyjęciem i zainteresowaniem. Przekazane książki otrzymają drugie życie i sprawią radość innym czytelnikom.

więcej

Autor: Kamila Płońska | Dodano: 2020-12-18 11:30:19

"Z książką Ci do twarzy!"

W ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowaliśmy akcję ”Z książką Ci do twarzy”, mającej na celu promocję naszego szkolnego księgozbioru. Cieszyła się dużym powodzeniem. Nasi czytelnicy chętnie pozowali do zdjęć z wypożyczonymi książkami. Niestety, akcję przerwała nam pandemia. Oto krótka fotorelacja z tego wydarzenia.


więcej

Autor: Kamila Płońska | Dodano: 2020-12-18 10:31:55

Obchody Dnia Postaci z Bajek w naszej szkole

Obchody Dnia Postaci z Bajek w naszej szkole

5 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w magicznym spotkaniu z bajkami, z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai. W tym dniu wręczone zostały również nagrody w konkursie plastycznym „Moja ulubiona postać bajkowa”.
więcej

Autor: Kamila Płońska | Dodano: 2020-11-13 13:56:26