Oglądaszinformacje z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jasionówce

Sukcesy sportowe naszych lekkoatletów

Sukcesy sportowe naszych lekkoatletów


26 października, na terenach wokół stadionu miejskiego w Mońkach, rozegrano Mistrzostwa Powiatu Monieckiego w drużynowych biegach przełajowych szkół podstawowych i gimnazjów.

Zawody odbyły się w bardzo dobrych warunkach atmosferycznych, co z pewnością przełożyło się na postawę naszych zawodników.

Do rywalizacji zgłosiło się siedem szkół podstawowych i gimnazjów w kategorii dziewcząt

i chłopców.

Nasi uczniowie reprezentowali Szkołę we wszystkich kategoriach wiekowych.


Klasyfikacja drużynowa szkół podstawowych przedstawia się następująco:


Dziewczęta: Chłopcy

  1. SP 2 Mońki 1. SP 2 Mońki

  2. SP Jasionówka 2. SP Trzcianne

  3. SP Jaświły 3. SP Goniądz

  4. SP Goniądz 4. SP Jaświły

  5. SP Knyszyn 5. SP Jasionówka

  6. SP Trzcianne 6. SP Knyszyn

  7. SP Kalinówka K. 7. SP Kalinówka K.


Bardzo dobrze spisała się Antonina Jelska z kl. IV b, która zajęła I miejsce i Zuzanna Matan z kl. V, która uplasowała się na miejscu III .


Na szczególne uznanie zasługuje również fakt, iż uczennice klasy VII wywalczyły Trzy pierwsze miejsca:

I miejsce- Katarzyna Jurkowska

II miejsce- Natalia Borowska

III miejsce- Laura Jeromińska


Chłopcy z klasy II gimnazjum zajęli:

II miejsce- Jan Kamiński

III miejsce- Hubert Wysocki


Dziewczęta z klasy III gimnazjum zajęły:

II miejsce- Julia Jurkowska

III miejsce- Natalia Zawadzka


Klasyfikacja końcowa szkół przedstawia się następująco:


Dziewczęta kl. VII Chłopcy kl. VII

  1. SP Jasionówka 1. SP Trzcianne

  2. SP Trzcianne 2. SP Jaświły

  3. SP Jaświły 3. SP Jasionówka

  4. SP Goniądz 4. SP Mońki

  5. SP Knyszyn 5. SP Goniądz

  6. SP Kalinówka K. 6. Kalinówka K.


Dziewczęta kl. II gim. Chłopcy kl. II gim.

  1. Trzcianne 1. Jasionówka

  2. Mońki 2. Mońki

  3. Jasionówka 3. Trzcianne

  4. Goniądz 4. Jaświły

  5. Jaświły 5. Goniądz

  6. Knyszyn 6. Kalinówka K.

  7. Kalinówka K.


Dziewczęta kl. III gim. Chłopcy kl. III gim.

  1. Jasionówka 1. Jaświły

  2. Mońki 2. Knyszyn

  3. Jaświły 3. Trzcianne

  4. Trzcianne 4. Mońki

  5. Goniądz 5. Jasionówka

    6. Goniądz

    7. Kalinówka K.


W Finale Grupy Południowej prawo startu mają dodatkowo zawodnicy:


Julia Citko kl. IVb (IV miejsce)

Szymon Mróz kl.VI (V miejsce)

Maciej Lipski kl.VII (IV miejsce)

Hubert Szymański kl.VII (V miejsce)

Damian Połuszejko kl II g (VI miejsce)

Poliński Paweł kl. IIIg. (IV miejsce)

W imieniu nauczycieli wychowania fizycznego dziękujemy za zaangażowanie i sportową postawę podczas rozgrywanych zawodów.

 
Autor: GkA :: Dodano: 2017-11-06 17:23:07r.