Sukcesy sportowe naszych lekkoatletów
Sukcesy sportowe naszych lekkoatletów
26 października, na terenach wokół stadionu miejskiego w Mońkach, rozegrano Mistrzostwa Powiatu Monieckiego w drużynowych biegach przełajowych szkół podstawowych i gimnazjów.
Zawody odbyły się w bardzo dobrych warunkach atmosferycznych, co z pewnością przełożyło się na postawę naszych zawodników.
Do rywalizacji zgłosiło się siedem szkół podstawowych i gimnazjów w kategorii dziewcząt
i chłopców.
Nasi uczniowie reprezentowali Szkołę we wszystkich kategoriach wiekowych.
Klasyfikacja drużynowa szkół podstawowych przedstawia się następująco:
Dziewczęta: Chłopcy
SP 2 Mońki 1. SP 2 Mońki
SP Jasionówka 2. SP Trzcianne
SP Jaświły 3. SP Goniądz
SP Goniądz 4. SP Jaświły
SP Knyszyn 5. SP Jasionówka
SP Trzcianne 6. SP Knyszyn
SP Kalinówka K. 7. SP Kalinówka K.
Bardzo dobrze spisała się Antonina Jelska z kl. IV b, która zajęła I miejsce i Zuzanna Matan z kl. V, która uplasowała się na miejscu III .
Na szczególne uznanie zasługuje również fakt, iż uczennice klasy VII wywalczyły Trzy pierwsze miejsca:
I miejsce- Katarzyna Jurkowska
II miejsce- Natalia Borowska
III miejsce- Laura Jeromińska
Chłopcy z klasy II gimnazjum zajęli:
II miejsce- Jan Kamiński
III miejsce- Hubert Wysocki
Dziewczęta z klasy III gimnazjum zajęły:
II miejsce- Julia Jurkowska
III miejsce- Natalia Zawadzka
Klasyfikacja końcowa szkół przedstawia się następująco:
Dziewczęta kl. VII Chłopcy kl. VII
SP Jasionówka 1. SP Trzcianne
SP Trzcianne 2. SP Jaświły
SP Jaświły 3. SP Jasionówka
SP Goniądz 4. SP Mońki
SP Knyszyn 5. SP Goniądz
SP Kalinówka K. 6. Kalinówka K.
Dziewczęta kl. II gim. Chłopcy kl. II gim.
Trzcianne 1. Jasionówka
Mońki 2. Mońki
Jasionówka 3. Trzcianne
Goniądz 4. Jaświły
Jaświły 5. Goniądz
Knyszyn 6. Kalinówka K.
Kalinówka K.
Dziewczęta kl. III gim. Chłopcy kl. III gim.
Jasionówka 1. Jaświły
Mońki 2. Knyszyn
Jaświły 3. Trzcianne
Trzcianne 4. Mońki
Goniądz 5. Jasionówka
6. Goniądz
7. Kalinówka K.
W Finale Grupy Południowej prawo startu mają dodatkowo zawodnicy:
Julia Citko kl. IVb (IV miejsce)
Szymon Mróz kl.VI (V miejsce)
Maciej Lipski kl.VII (IV miejsce)
Hubert Szymański kl.VII (V miejsce)
Damian Połuszejko kl II g (VI miejsce)
Poliński Paweł kl. IIIg. (IV miejsce)
W imieniu nauczycieli wychowania fizycznego dziękujemy za zaangażowanie i sportową postawę podczas rozgrywanych zawodów.