Oglądaszinformacje z Gimnazjum w Jasionówce

„KUCHNIA – LABORATORIUM CHEMICZNE” – projekt edukacyjny z chemii

Uczennice klasy II b – Julia Klozo, Elżbieta Redo i Agnieszka Szczepańska, wzięły udział w realizacji projektu edukacyjnego pt. „Kuchnia - laboratorium chemiczne”.

Głównym celem przedsięwzięcia było pogłębienie wiedzy na temat właściwości i zastosowań substancji chemicznych popularnych w kuchni, a także obserwacja i wyjaśnianie zjawisk zachodzących za kuchennymi drzwiami. Uczennice, oprócz pozyskania cennych informacji, miały możliwość przygotowania i przeprowadzenia ciekawych eksperymentów.

12 maja 2015r. odbyła się prezentacja projektu. Efekty pracy zespołu obejrzeli uczniowie klas II gimnazjum i klasy VI oraz nauczyciele i dyrekcja szkoły. Przygotowana przez uczennice prezentacja multimedialna, a także pokaz doświadczeń chemicznych potwierdziły, iż kuchnia stanowi doskonały warsztat pracy. Dziewczęta przekonały nas również, że aby odkryć niepowtarzalność chemii nie trzeba uczyć się na pamięć skomplikowanych wzorów i równań reakcji. Wystarczy poszukać na kuchennych półkach prostych odczynników chemicznych i wykonać ciekawe doświadczenia, które pozwolą poznać, polubić, a przede wszystkim zrozumieć tajniki nauki, jaką jest chemia.


egz
egz
egz
egz
egz
egz
egz
egz
egz
egz
egz
egz
 
Autor: Marta Kamińska :: Dodano: 2015-05-27 20:16:27